No estàs al cas de quins són els grups polítics/municipals representats dins l'ens? Doncs mira-ho aquí i consulta'n la informació més rellevant.

Grups polítics/municipals

Junts per Sils
4 Càrrecs
Independents de Sils
4 Càrrecs
Fem+Sils - AM
2 Càrrecs
Tots Som Sils
1 Càrrec
Sils en Comú
1 Càrrec
Partit dels Socialistes de Catalunya
1 Càrrec
Grup polític Portaveu Web Indemnitzacions Documents Més informació Prioritat
JxSils Anna M. Anoro Lloveras 1
Independents de Sils Maria José López Ruiz 2
Fem+Sils M. Remei Puig Freixas 3
Tots Som Sils Jordi Boada Vergés 4
Sils En Comú Maria Cristina Simó Alcaraz 5
Partit dels Socialistes de Catalunya Francisco Jurado 6

El plenari de l'Ajuntament de Sils està composat per 13 regidors de 6 partits polítics diferents.

 

L'equip de govern està format per 7 regidors: 4 regidors de JxCat-JxSils, 2 regidors de Fem+Sils-AM i 1 regidor de Tots Som Sils.

 

L'oposició està formada per 6 regidors: 4 regidors de IdSelva-IdSils, 1 regidor de SEC-ECG i 1 regidor de PSC-CP.

 

Adreces correu electrònic

Generals

ajuntament@sils.cat

 

Alcalde

Eduard Colomé Ribas
Alcaldia, Urbanisme, Habitatge, Participació i Transparència
alcalde@sils.cat

 

Regidors

M. Remei Puig Freixas
Educació, Governació, Comerç i Indústria i Promoció Econòmica
rpuig@sils.cat

 

Isabel M. Farré Garriga
Comunicació, Festes i Lleure, Joventut i Dinamització
ifarre@sils.cat

 

Anna M. Anoro Lloveras
Promoció Local i Turisme, Cultura i Tradicions, Serveis Socials, Salut i Gent Gran
aanoro@sils.cat

 

Jordi Boada Vergés
Via Pública i Obres i Serveis
jboada@sils.cat

 

Francesc Ponce Amargant
Hisenda, Esports i Barris i Veïnats
fponce@sils.cat

 

Sergi O. Urzay Gómez
Transparència, Participació i Medi Ambient
surzay@sils.cat

 

Altres formacions:

JXS: info@juntsxsils.cat
IdSelva-IdSils: independentsdesils@gmail.com
F+S: femsilsam@gmail.com
TSS: totssomsils@gmail.com
SEC-ECG: silsencomu@gmail.com
PSC-CP: agrupacionmunicipalpscsils@gmail.com