Aquí trobaràs els perfils i trajectòries professionals dels representants polítics locals i dels titulars dels òrgans directius de l'ens i dels organismes vinculats. També hi ha les seves dades de contacte i les seves retribucions. En el cas dels alts càrrecs, també les declaracions d'activitats, patrimonials i interessos.

Marina Rojals del Àlamo

Foto foto

Càrrec Alcaldessa

Àrea Governació, Protecció Civil, Urbanisme i Hisenda

Partit polític Junts per la Palma

Membre de Junta de Govern

Membre de Comissions Informatives No

Correu electrònic alcaldia@palmadebre.cat

Perfil


2012 Llicenciatura en Ciències Polítiques i de l'Administració. Universitat de Barcelona.

2013 Certificat de professionalitat en mediació comunitaria. Fundació Pere Tarrés.

 

Trajectòria professional

   o  Novembre 2018 – Juny 2019:     Administrativa  MIO INTERIORS

 

O    Octubre 2018 - Octubre 2018:     Enquestadora telefònica. Enquesta de Cultura de Catalunya  APLICA

 

Ge  Gener 2017 – Setembre 2018:    Administrativa i Tècnica de selecció RRHH   GCTPLUS ETT

 

       Setembre 2016 – Gener 2017:    Recepcionista   Aparthotel Monrural ****

 

O    Octubre 2016 – Novembre 2016: Tallerista TIC  Fundació Pere Tarrés           

 

Mar Març 2016 - Març 2016:  Tallerista TIC Fundació Pere Tarrés

 

SeSSetembre 2015 – Gener 2016:    Cap de Gabinet Adjunt HC   Departament d’Agricultura, Ramaderia, Pesca i Alimentació

 

Ma  Març 2015 – Abril 2015:  Tallerista TIC Fundació Pere Tarrés

      

GenGener 2014 – Juliol 2014: Coordinadora projecte “Conflictes de Sobirania”  Univeristat Oberta de Catalunya- Campus per la Pau

 

JuJ  Juliol 2013 – Gener 2014:  Tècnica del projecte Imagina 9Barris    Dialògic SCP

 

Jun  Juny 2013 – Juliol 2013:  Coordinadora d’activitats projecte Imagina 9Barris   Dialògic SCP

 

Tipus Càrrec electe

Retribució anual bruta 14092.96

Activitats i béns Declaració béns Marina Rojals 2019

Jaume Masip Vila

Foto foto

Càrrec Regidor

Àrea Agricultura, Ramaderia i Festes

Partit polític Junts per la Palma

Membre de Junta de Govern

Membre de Comissions Informatives No

Correu electrònic jaumemasipvila@gmail.com

Trajectòria professional Autònom al capdavant d'una explotació agrícola.

Tipus Càrrec electe

Activitats i béns Declaració béns 2019 Jaume Masip

Maria Mercè Solé Pruna

Càrrec Regidora

Àrea Educació, Atenció a les persones i Cultura

Partit polític Junts per la Palma

Membre de Junta de Govern

Membre de Comissions Informatives No

Correu electrònic mercesolep@gmail.com

Perfil

Titulació:Títol de Graduat Escolar Col·legi públic 1 d’Abril ( La Palma d’Ebre)


Cursos:

         

           1991: Maquinista de confecció industrial.

           1992: Nivell B de català per adults.

           1993: Nivell C1 de català per adults.

           1994: Curs de Consell Rector

           2004: Curs formatiu del Projecte larvaementoring.

           2008: Curs de traçabilitat en el sector agrari.

                     Curs d’aplicació de plaguicides d’us ramader.

                     Curs de full de càlcul d’excel.

          2009: Curs producció Integrada

                    Curs WEB 2.0 (disseny pàg web)

         2010: Curs Photoshop

          2011: Curs de Nivell bàsic de manipulador i aplicador de productes fitosanitaris.

                    Curs bàsic de gestió agrària.

                    Curs per elaborar un pla d’empresa agrari.

                    Curs d’aigua, sòls, fertilització. Ecosistemes.

                    Curs bàsic de seguretat i prevenció de riscs laborals en l’explotació agrària.

                    Curs bàsic de regs.

Trajectòria professional

  • 1989/1998: Taller de confecció i dependenta merceria.

  • 1996/2019: Membre de l’equip de redacció de la revista Lo Mussol. Treballs de maquetació de la publicació. Actualment directora.

  • 1998/2019: Mestressa de la llar i treballs en el sector agrari i ramader. Gestió tècnica del sector porcí.

Tipus Càrrec electe

Activitats i béns Declaració béns M Mercè Solé 2019

Robert Pardell Claveria

Càrrec Regidor

Àrea Joventut, Serveis Públics i adjunt a Protecció Civil

Partit polític Junts per la Palma

Membre de Junta de Govern No

Membre de Comissions Informatives No

Correu electrònic robert.pardell@gmail.com

Perfil

FORMACIÓ

- Curs de Protecció Radiològica bàsica. 2011 (C.N. Ascó)

- Postgrau Pèrit Taxador de Vehícles 2009 (I.N.E.S.E, Barcelona)

- Curs contra incendis nivell III (C.N. Ascó)

- C.F.G.S Automoció 2006-2008 (I.E.S Pere Martell, Tarragona)

- C.F.G.M Electromecànica 2002-2004 (I.E.S Pere Martell, Tarragona)

Trajectòria professional

-Operador de planta a la CN Ascó. Octubre 2015 - Actualitat

- Operador de planta. FCC Gener 2013 fins octubre 2015 (Flix). Manteniment d'equips insdustrials i controlador de planta de tractament

- Prevenció d'incendis. 20a Recàrrega Grup II (C.N Ascó) Empresa Lainsa – sci. Octubre - Gener 2012

- Mecànic (Oficial 1a). SERPISTA SL Setembre 2009 - Maig 2011 (Aeroport Prat de Llobregat)

 

- Mecànic. NEWCO. Setembre 2008 - Setembre 2009 (Aeroport Prat de Llobregat)

 

- Mecànica (Oficial 2a). VOLKSWAGEN. Març 2008 - Setembre 2008 (Comercial Pebex Tarragona)

 

Tipus Càrrec electe

Activitats i béns Declaració de béns 2019 Robert Pardell

Pau Ciuraneta Martí

Càrrec Regidor

Àrea Promoció econòmica i Turisme, Medi ambient i Esports

Partit polític Junts per la Palma

Membre de Junta de Govern No

Membre de Comissions Informatives No

Correu electrònic ciuranetamx@gmail.com

Perfil

FORMACIÓ ACADÈMICA

  • Graduat en ESO (Educació Secundaria Obligatòria).

  • Graduat en Batxillerat de ciències socials.

  • CFGS en Gestió i administració de l’empresa agropecuària per l’IES Mollerussa.

  • Titulació de Tècnic Superior agropecuari.

Trajectòria professional

IRTA, Mas de Bover (Tarragona, Catalunya): institut d'investigació de la Generalitat de Catalunya, adscrit al Departament d’Agricultura, Ramaderia, Pesca, Alimentació i Medi Natural.

Funció: Estudiant en Practiques, desenvolupament de tasques diverses en cultius d’olivera i fruita seca ( Laboratori, analítica, treball de camp, investigació).

Soc. Agr. Bagno a Sorra (Siena, Itàlia): societat productora i comercialitzadora d’oli d’oliva verge extra localitzada a la Toscana.

Funció: Estudiant en Pràctiques, desenvolupament de tasques de camp, treball en molí, gestions relacionades amb el comerç d’oli.

Granja Ciuporc S.L. (La Palma d’Ebre, Catalunya): societat dedicada a la producció de porcí i d’olivera. La ramaderia consta de 1000 mares reproductores i funciona com a inter-proveedor d’una multinacional del sector. La part oleícola consta de 80 hectàrees de conreu d’olivera.

Funció: Encarregat de la gestió de les finques, treballs amb maquinaria agrícola, tractaments fitosanitaris.

Agro Foods & Commerce S.L. (Lleida, Catalunya): societat productora i comercialitzadora d’oli d’oliva verge extra ubicada a Catalunya.

Funció: Comercial a nivell de Catalunya.

Tipus Càrrec electe

Activitats i béns Declaració béns Pau Ciuraneta 2019

Eduard Vernet Miró

Càrrec Regidor

Àrea Comerç

Partit polític Units per la Palma

Membre de Junta de Govern No

Membre de Comissions Informatives No

Correu electrònic evernetmiro@gmail.com

Perfil

FORMACIÓ:

BUP i COU a l'Institut de la Laboral de Tarragona, 1987-1991

Llicenciatura d'ADE, Administració i Direcció d'Empreses a la Universitat de Barcelona, 1991-1996

Màster en Mercats Financers a la Universitat de Barcelona, 1996

Altres cursos:

Cursos d'informàtica

Curs d'Incorporació de Joves Agricultors, any 2000

Curs de Producció Integrada

Aplicador de Fitosanitaris

Viticultura

Fertirrigació

Curs de Formació de Membres de Consells Rectors (cooperatives)

Cursos de poda

Trajectòria professional

Autònom Agrícola des de l'any 2000 fins a l'actualitat

Peó de la construcció, estius 1990 i 1991

Campanya de recollida de fruita a Lleida, estius 1988 i 1989

 

Tipus Càrrec electe

Activitats i béns Declaració béns Eduard Vernet 2019

Antoni Galceran Massó

Càrrec Regidor

Àrea Salut

Partit polític Units per la Palma

Membre de Junta de Govern No

Membre de Comissions Informatives No

Correu electrònic antonigalceran@gmail.com

Perfil

FORMACIÓ:

Llicenciat en Filologia Anglo-germànica per la Universitat Rovira i Virgili

CAP (curs d'aptitud pedagògica) i pràctiques a l'institut d'ensenyament secundari Vidal i Barraquer de Tarragona.

Multitud de cursos de formació agronòmica en el cultiu de l'olivera i l'ametller.

Producció integrada, fertirrigació, poda, tècniques de cultiu en general, etc.

Cursos en gestió de consells rectors de cooperatives agràries. També en gestió de seccions de crèdit.

Trajectòria professional

Autònom al capdavant d'una explotació agrària prioritària dedicada al conreu de l'oliver principalment i, més secundàriament, a l'ametller.

Actualment ostento els càrrecs següents, dins el món cooperatiu i agrari en general:

Secretari del consell rector de la Federació de Cooperatives Agràries de Catalunya FCAC, i responsable d'oli d'oliva i medi ambient desde 2014.

President de la DOP Siurana d'oli desde 2016.

Secretari de la Federació Catalana de DOPs i IGPs desde 2016.

Vocal al Consejo Sectorial del Aceite de Oliva de Cooperativas Agroalimentarias de España desde 2014.

Vocal a la Interprofesional del Aceite de Oliva a Madrid, desde 2014.

Vocal al Consell Català de la Producció Integrada CCPI desde 2016.

Des de l'any 2010 secretari de l'Agrícola i Secció de Crèdit La Palma SCCL

Del 2002 al 2004, president de l'Agrícola i Secció de Crèdit La Palma SCCL

Del 2003 al 2008, membre del consell rector d'Unió Corporació Alimentària de Reus.

 

Tipus Càrrec electe

Activitats i béns Declaració de béns Antoni Galceran 2019